ČT3 – nový program České televize během pandemie koronaviru

08. 04. 2020

ČT3 je nový program České televize, který se vysíláním zaměřuje speciálně pro seniory, kteří jsou z důvodu pandemie koronaviru doma. Vysílání ČT 3 bylo zahájeno 23. března a prozatím bylo oznámeno, že poběží do konce nouzového stavu.

Důchodci a další senioři jsou totiž nejzranitelnější skupinou při šíření koronaviru a je jim doporučováno, aby zůstávali co nejvíce doma a vyhnuli se tak kontaktu s jinými lidmi. Sledování ČT 3 je možné zcela zdarma a k dispozici je už aktuálně v nabídkách všech poskytovatelů televize.

Časy vysílání: 9 – 17:25
Informační bloky: v 9:00, v 15:00 a v 17:00

Jak naladit ČT3? Vysílání ČT3

ČT 3 je možné naladit na všech televizích a navíc zcela zdarma. Většina operátorů přidala stanici ČT 3 do nabídky programů automaticky. U některých TV je ovšem třeba program přidat manuálně přes ruční lazení vysílacích kanálů. Tato situace se ovšem týká pouze pozemního vysílání ČT3 Stanice je rovněž přidána do DVB-T2 Multiplexu 21. Jedná se o stejnou síť, ve které se nacházejí i ostatní programy České televize. Vysílání programu ČT 3 bude každý den od 9:00 do 17:25.

Třetí program České televize a pořady, ČT 3 HD

Pořady třetího programu České televize (ČT 3) jsou připravovány převážně pro seniory, takže na této stanici budou vysílány převážně výběry z archivu. Na televizní obrazovky se vrátí například seriál Nemocnice na kraji města, pořad Televarieté a chybět nebude ani soutěž O poklad Anežky České s Markem Ebenem, kterého jsme v poslední době mohli vídat hlavně v pořadu Stardance.

Program ČT3 – covid-19 zpravodajství, Televize třetího věku

Programu ČT 3, který byl spuštěn speciálně pro seniory, se kvůli programové nabídce přezdívá „Televize třetího věku“. Kvůli současné pandemii koronaviru Covid-19 a zákazu vycházení dokázala Česká televize spustit tento kanál ve velice krátké době.

Rovněž i zpravodajství a další podávání informací bude svou podobou přizpůsobeno seniorům. Informační bloky budou na tomto kanálu k vidění v časech 9:00, 15:00 a 17:00. V poledne budou na ČT 3 klasické zprávy, které Česká televize vysílá i na ostatních programech.

ČT3 – nový program České televize během pandemie koronaviru

zpět na aktuality

Novinky - výpis všech