Bohemia Energy - informace ohledně ukončení činnosti

15. 10. 2021

 Vážení občané,

 

předáváme tímto informaci od Svazu měst a obcí České republiky.

Jelikož Bohemia Energy ukončuje svou činnost, přechází povinnost dodávat plyn či elektřinu dosavadním zákazníkům na tzv. dodavatele poslední instance, který tak musí činit za ceny určené Energetickým regulačním úřadem (ERÚ). Dodavatelem poslední instance je některá z velkých společností, která funguje jako jistá záchranná síť pro spotřebitele, jejichž dodavatel ukončil dodávky elektřiny popřípadě plynu. Zajišťuje dodávky energií pouze po nejnutnější dobu, maximálně šest měsíců, během kterých má zákazník možnost vybrat si nového dodavatele.

Tento dodavatel poslední instance je určen dle polohy, pro dodávku elektřiny je to ČEZ Prodej, a.s..

Dodávky plynu převezme pro naši oblast Innogy Energie, s.r.o.

 

Bližší informace k tomu, která společnost je pro Vaší oblast dodavatelem poslední instance, naleznete na stránkách Energetického regulačního úřadu - viz https://www.eru.cz/cs/-/dodavatel-energii-zkrachoval-jste-chraneni-dodavatelem-posledni-instance.

Ministerstvo průmyslu a obchodu, společně s ERÚ, vyzývá zákazníky skupiny Bohemia Energy, aby již společnostem, které skupinu Bohemia Energy tvoří (BOHEMIA ENERGY entity s.r.o., COMFORT ENERGY s.r.o., Energie ČS, a.s., Europe Easy Energy a.s. a X Energie, s.r.o.) nadále neplatili zálohové platby a zrušili si případné trvalé příkazy: https://www.mpo.cz/cz/rozcestnik/pro-media/tiskove-zpravy/vyzva-eru-a-mpo--263986/.

Další informace lze nalézt na webu skupiny ČEZ  https://www.cez.cz/cs/dpi a Innogy Energie https://www.innogy.cz/.

zpět na aktuality

Novinky - výpis všech