JA University - шаблон joomla Продвижение

Obec Hlušovice

Pozvánka na veřejnou schůzi zastupitelstva obce Hlušovice

 

DNE 18.4.2018, V 17:00 HODIN VE SPOLEČENSKÉM SÁLE

Číst dál: Pozvánka na veřejnou schůzi zastupitelstva obce Hlušovice

Maškarní v Hlušovicích

1.ročník Bohuňovického Gulášfestu

GULASFEST 2017 plakat

GULASFEST 2017 plakat

8. ročník ročník ročník cyklistické akce pro děti „Hlušovický okruh“

V rámci Obecní slavnosti se bude konat také cyklistický závod pro děti.

Pozvánku můžete stáhnout zde:

pozvánka na cyklo závod 2017

Stáhnout

Datum vložení: 2017-06-10 Datum sejmutí: Stažení: 152

Soutěž Cestami proměn v Hlušovicích

Dovolujeme si vás pozvat na prezentaci jednotlivých proměn v olomouckém kraji, která bude probíhat od 13.6. do 20.6. na Obecním úřadě.

OLK Hluovice O

OLK Hluovice O

 

97 zanedbaných míst zvelebeno! Nový ročník výstavy Má vlast odstartoval.


Ze zchátralé a omšelé budovy bývalé sýpky – nové impozantní muzeum Orlických hor s expozicí přírody a řemesel. Takovou proměnu zažila Rokytnice v Orlických horách. Putovní výstava Má vlast cestami proměn představuje celou řadu podobně rozkvetlých míst v českých obcích a městech. V květnu odstartoval na Vyšehradě její devátý ročník.
V letošním ročníku se návštěvníci mohou pokochat 97 proměnami ze všech koutů České republiky. Proměny jsou znázorněny na fotografiích, které dokumentují stav před rekonstrukcí a po ní. Jako každý rok, i v aktuální kolekci se sešla pestrá směs proměn – od revitalizací parků, po opravy kostelů, kaplí, kulturních center, škol, železničních zastávek, obecních úřadů…
„Smyslem výstavy je hlavně poděkovat místním, kteří opravy zanedbaných míst, okolo kterých se mnohdy dlouhá léta prochází bez povšimnutí, iniciují a pomáhají dovést do zdárného konce“, komentuje projekt jeho zakladatelka Drahomíra Kolmanová, ředitelka Asociace Entente Florale CZ – Souznění, jež výstavu každoročně pořádá. „Zároveň chceme inspirovat ostatní, aby podobné proměny uskutečnili ve své vlastní vesnici nebo městě. Pěkné prostředí přece oceníme všichni, jako obyvatelé i jako návštěvníci“, dodává ředitelka Asociace.
Slavnostní vernisáž výstavy proběhla tradičně na pražském Vyšehradě v sobotu 20. května 2017 za účasti prof. Jana Pirka a dalších osobností, jako jsou architekt Josef Pleskot, herec Jan Přeučil nebo hlavní duo z filmu Popelka z roku 1969 Eva Hrušková a Jiří Štědroň. Podrobné vylíčení průběhu celodenního zahajovacího programu, ve kterém nechybělo předávání cen a hudební doprovod, si můžete přečíst v samostatném článku na www.aefcz.org/archivnovinek/652-slavnostni-zahajeni-9-rocniku-vystavy-na-vysehrade-2.
Vyšehradskou akcí vstoupila výstava do nového ročníku, jehož těžištěm je jako obvykle putování. Úderem 20. června 2017 začnou výstavní panely objíždět různá místa republiky. Výstava je zapůjčována zdarma. Vystavitelé se o ní sami hlásí a předávají si ji mezi sebou. Už nyní se její harmonogram začíná zaplňovat. Jen během letních prázdnin navštíví Liberec, Hradec Králové, Valašské Klobouky, Radvanice, Přerov, Turnov a další.
Letošní ročník je také rekordní v počtu partnerských krajů. Zájem projevilo 13 hejtmanství. Každý ročník má také svůj hlavní partnerský kraj, kterým je letos kraj Liberecký. Do tohoto kraje putuje také symbol celé výstavy – Srdce vlasti. Jedná se o kamenné srdce, které bylo nalezeno při budování závlahového systému pro vyšehradský park. Liberecký kraj ho bude celý rok opatrovat, aby ho mohl příští rok v květnu při slavnostním zahájení jubilejního desátého ročníku předat svému nástupci. Mezi spolupracující organizace výstavy patří mimo jiné Stálá komise Senátu pro rozvoj venkova, Ministerstvo kultury, Národní kulturní památka Vyšehrad, Vyšehradská kapitula, Jedličkův ústav a školy, Spolek pro obnovu venkova, Národní síť místních akčních skupin, Asociace regionálních značek, Omnium, Svaz knihovníků a informačních pracovníků, Propamátky, Národní síť zdravých měst a další.
Více informací o aktuálním ročníku výstavy se dozvíte na webových stránkách Má vlast cestami proměn www.cestamipromen.cz nebo na Facebooku CestamiPromen.

Zábavné odpoledne v Trusovicích