JA University - шаблон joomla Продвижение

Obec Hlušovice

Realizace projektu „Rozšíření kapacity Mateřské školy Hlušovice“

logo-EU.jpg
logo-EU.jpg

logo-EU.jpg
logo-MMR.jpg
logo-MMR.jpg

logo-MMR.jpg
                

V dubnu 2016 byla do Integrovaného regionálního operačního programu (jednoho z operačních programů EU) podána dotační žádost k projektu, jehož hlavním cílem je zvýšit kapacitu Mateřské školy v Hlušovicích na 41 míst (nárůst z původních 25 míst). Jak totiž vyplývalo z demografické studie, místní mateřská škola je velmi vytížena, a z toho důvodu je její kapacita dlouhodobě plně obsazena. Plánované stavební úpravy, především v části stávajícího sídla obecního úřadu, tedy povedou k rozšíření prostor pro předškolní vzdělávání dětí. Navíc, mateřská škola bude více přístupná i bezbariérově. Podaná žádost o dotaci byla úspěšná a projekt je v současnosti realizován s termínem ukončení v září 2017.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Hlavní cíl: Hlavním cílem projektu je zvýšit kapacitu mateřské školy o 16 míst, tedy ze současné kapacity 25 míst na budoucích 41 míst.

Předmět projektu a jeho výsledky: Hlavního stanoveného cíle bude dosaženo stavebními úpravami stávající mateřské školy, kdy dojde k rozšíření o prostory uvolněné po přestěhování obecního úřadu do rekonstruovaného objektu kulturního domu. Vznikne tak druhé oddělení mateřské školy.